Nawożenie pól, sprzedaż nawozów...
Napisane przezdnia  12-05-2016 09:09 12-05-2016 09:09 printer
Nawożenie pól, sprzedaż nawozów...

Nawożenie pól, sprzedaż nawozów...

              Sezon prac polowych powoli budzi się do życia. A co za tym idzie, rolnicy kupują wszelkiego rodzaju nawozy, a także środki ochrony roślin. Jednak warto zwrócić uwagę by prze przypadek nie nabyć podrobionych produktów i zamiast pomóc, zaszkodzić swoim uprawom.


              To, co powinno zwrócić uwagę gospodarza nabywającego nawozy lub środki ochrony roślin to przede wszystkim stosunkowo niska cena w porównaniu z innymi produktami. Dobrym rozwiązaniem, zatem jest porównanie tego samego produktu wśród różnych producentów.

              Kolejnym aspektem, który sprzyja nieuczciwym sprzedawcom jest łatwa dostępność. Mowa tu o wszelkiego rodzaju targowiskach czy też internecie. Handel obwoźny, jak również zakupy w sieci sprzyjają sprzedaży podrobionych nawozów lub środków ochrony roślin, ponieważ takiego handlarza trudniej jest namierzyć i zwrócić nabyty produkt.

              Znacznie bardziej powinno się również przyjrzeć osobom, które sprzedają omawiane produktu bez wystawienia jakiegokolwiek potwierdzenia zakupu. Kiedy zakupimy nawóz bez żadnego paragonu, nie możemy wówczas domagać się zwrotu kosztów. Ponadto potwierdzenie zakupu to dowód, który jest niezbędny do udowodnienie jakiejkolwiek nieprawidłowości.

              Przed zakupem nawozów lub środków ochrony roślin warto przyjrzeć się także etykiecie. Jeśli etykieta nie jest w języku polskim oznacza to, że możemy mieć w rękach podrobiony produkt

              Fałszywe nawozy i środki ochrony roślin niekiedy również mają nietypową konsystencje. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić zawartość worka czy opakowania by ostatecznie nie okazało się, że zamiast nawozu otrzymaliśmy zwykłą sól drogową.

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)