Wypalanie traw, czy warto?
Napisane przezdnia  11-05-2016 08:19 11-05-2016 08:19 printer
» Produkcja zwierzęca » Wypalanie traw, czy warto?
Wypalanie traw, czy warto?

Wypalanie traw, czy warto?

              Jak i w ubiegłych latach, tak i w tym roku Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ostrzega i uświadamia jak niekorzystne zmiany w środowisku niesie za sobą zabieg wypalania traw, a także jak wielkie zagrożenie wypalanie traw może stanowić dla ludzi.


              Wypalanie traw, czy nieużytków rolnych to dla niektórych zabieg, który ma w swym założeniu użyźnić glebę, a także sprawić, iż trawa na wypalanym terenie odrośnie bujniejsza i silniejsza. Wygląda na to, że wcale tak nie jest. Oddziaływanie na glebę ogniem powoduje jej wyjałowienie, ponieważ wówczas niemożliwy jest, tak cenny dla ziemi proces, w którym dochodzi do naturalnego rozkładu resztek roślinnych. Co więcej zahamowana zostaje także asymilacja azotu z powietrza.

              Wypalanie traw niesie za sobą negatywne skutki nie tylko dla środowiska. Ogień jest żywiołem, który bardzo szybko wymyka się spod kontroli powodując rozległe pożary, w których giną ludzie. Okazuje się, że w wyniku tego rodzaju zdarzeń śmierć ponosi, co roku kilkanaście osób. Wietrzna pogoda oraz wysuszone trawy sprawiają, że wypalanie łąk przekształca się w ogromny pożar, który bardzo często obejmuje pobliskie lasy, a także zabudowy.

              Warto także wiedzieć, iż wypalanie traw, czy nieużytków rolnych obarczone jest konsekwencjami prawnymi. W świetle przepisów osoba, która podejmuje się takich działań może zostać pozbawiona wolności na okres nawet 10 lat. W związku z tym za nim przystąpi się do tego typu działań należy poważnie się zastanowić czy oby na pewno warto. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)