Nowa Puma Case IH, zmodernizowana seria
Napisane przezdnia  09-05-2016 07:51 09-05-2016 07:51 printer
Nowa Puma Case IH, zmodernizowana seria

Nowa Puma Case IH, zmodernizowana seria

         Seria ciągników pod nazwą Puma marki Case IH w szybkim tempie zyskała dużą popularność. Firma postanowiła zatem jeszcze bardziej udoskonalić te maszyny wprowadzając kilka istotnych zmian.

 


         Jeśli chodzi o modernizację serii Puma na wstępie należy powiedzieć, iż każda paleta została pomniejszona o ciągniki o najmniejszych mocach. Po modernizacji mniejsze wersje dostępne są od 150 do 180 KM, zaś większe od 180 do 240 KM.           


         W nowych maszynach, wyposażonych w automatyczne przekładnie Powershift (FPS) istnieje opcja regulacja dynamiki procesu zmiany kierunku jazdy. Ponadto zmiany objęły oprogramowanie przekładni. Dzięki ulepszeniom maszyna posiada zwiększone właściwości jezdne.

         Konstruktorzy dokonali przekształceń optymalizując zakresy zwalniania. Modernizacja polega na tym, iż pośród trzech zakresów zwalniania można wybrać taki, który będzie odpowiedni do konkretnych prac. Zakres pierwszy to bardzo łagodne zwalnianie maszyny, drugi odbywa się ze średnią prędkością, natomiast trzeci to dynamiczne zwolnienie, która niewątpliwie przyda się podczas sprawnego manewrowania ciągnikiem.


         Poza technicznymi zmianami, widać je ponadto w wyglądzie maszyn. Mowa tu m.in. o kabinie, która poza efektowniejszym wrażeniem ma na celu poprawę komfortu pracy. Mechaniczna amortyzacja kabiny, jednoelementowa przednia szyba, czy pneumatyczny fotel operatora to tylko część nowych standardów. Wisienką na torcie jest wyposażenie nowych modeli z serii Puma w technologię Isobus trzeciej generacji, pozwalającą maszynom towarzyszącym sterować ciągnikiem.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)