Kontrola opryskiwaczy, dysze w opryskiwaczach
Napisane przezdnia  09-05-2016 08:01 09-05-2016 08:01 printer
Kontrola opryskiwaczy, dysze w opryskiwaczach

Kontrola opryskiwaczy, dysze w opryskiwaczach

              Kiedy już w gospodarstwie pojawi się opryskiwacz gospodarze niekiedy zapominają o kontroli jego najważniejszych elementów. Mowa tu o rozpylaczach, czy też końcówkach określanymi, jako dysze. Na co w tej kwestii warto zwrócić uwagę ?

 


              Konieczność kontroli elementu, jakim są dysze w opryskiwaczu jest niezmiernie ważna. Wynika to z faktu, iż to właśnie one mają wpływ na to jak skuteczny będzie oprysk. Kiedy zostaną zaniedbane, nawet najlepsze środki ochrony roślin mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Dlatego przed każdym opryskiem powinno się dokładnie skontrolować stan dyszy w opryskiwaczu.

              Kontrolę dyszy warto rozpocząć od dokładnego sprawdzenia stanu końcówek. Poza tym w dobrym guście jest dokonanie tzw. próby. Polega ona na tym, iż dokonuje się porównania dyszy, która już pracuje z jedną nieużywaną dotychczas końcówką. Wówczas możemy określić czy wszystko pracuje sprawnie, czy są jakieś problemy, które przed opryskiem należy zlikwidować.

              Kolejnym aspektem, od którego zależy sprawność dyszy jest utrzymanie tych elementów w czystości. Jeśli maszyna nie zostanie dokładnie wyczyszczona, resztki środków ochrony roślin, czy też kurz i wszelkie inne zabrudzenia po prostu zasychają powodując niedrożności i zapychanie rozpylacza. Aby tego uniknąć dobrze jest po wykonanym zabiegu zdjąć końcówki i wrzucić je do wiaderka wypełnionego wodą.

              Ponadto istotny jest również właściwy dobór dyszy do opryskiwacza, którym dysponuje gospodarstwo. Należy dobrać je do indywidualnych potrzeb. Aby oprysk był jak najbardziej skuteczny warto zainwestować nie w jeden, lecz dwa, bądź nawet trzy komplety. Wówczas możemy zmieniać je w zależności od zabiegu.  Oczywiście na to, jakie końcówki wybierzemy do naszego opryskiwacza wpływ mają także preparaty wykorzystywane podczas opryskiwania. Poza tym duże znaczenie ma również materiał, z którego są one wykonane. Od tego głównie zależy jak długo, przez ile sezonów posłużą nam takie końcówki. Dlatego o zakupie nie powinna decydować wyłącznie cena. Oszczędność na tym etapie może spowodować późniejsze koszty związane z koniecznością ponowienia zabiegu. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)