Jaką zgrabiarkę karuzelową wybrać i kupić?
Napisane przezdnia  06-05-2016 09:13 06-05-2016 09:13 printer
Jaką zgrabiarkę karuzelową wybrać i kupić?

Jaką zgrabiarkę karuzelową wybrać i kupić?

              Zakup jakiejkolwiek maszyny rolniczej to nie lada wyzwanie. Tak samo jest ze zgrabiarką. Ilość ofert i możliwości wyboru nie ułatwia. Dlatego do tematu należy podejść z dużą rozwagą.

 


              Aby zakup maszyny nie był stratą pieniędzy i nerwów dobrze jest wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Pozwoli to dokonać selekcji już na wstępie, jeszcze przed zakupem.

              Każda zakupiona maszyna rolnicza, także zgrabiarka powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb gospodarstwa. Nie ma idealnych maszyn, które będą odpowiadały każdemu, ponieważ okoliczności wykonywanych prac za każdym razem są różnorodne.

              Dlatego decydując się na zakup zgrabiarki należy wziąć pod uwagę areał, na którym ma pracować maszyna. Nie ma potrzeby kupowania czegoś na wyrost, z racji tego, że wielkie maszyny, wcale nie sprawdzą się w mniejszych gospodarstwach, a co więcej pociągną za sobą koszty związane m.in. z eksploatacją.

              Co więcej przy wyborze zgrabiarki warto także zagłębić się w jej podzespołach. Mowa tu o przekładni, a także ilości ramion grabiących. Jest to istotne, ponieważ w momencie upływy czasu, którym objęta jest gwarancja w razie awarii duże znaczenie ma jak cenowo wygląda zakup części zamiennych. Skoro już o awariach mowa dobrze jest ponadto wziąć pod uwagę jakość serwisu oraz odległość od gospodarstwa. Jest to bardzo ważne w trakcie sezonu, by usterka była zlikwidowana w jak najkrótszym czasie, nie powodując niepotrzebnych przestojów.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)