Jak dbać o układ hydrauliczny w ciągniku?
Napisane przezdnia  06-05-2016 06:59 06-05-2016 06:59 printer
Jak dbać o układ hydrauliczny w ciągniku?

Jak dbać o układ hydrauliczny w ciągniku?

              Właściwa pielęgnacja układu hydraulicznego to przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wystąpienia kosztownych i czasochłonnych awarii. A jak wiadomo w sezonie mogą one przysporzyć niemałe kłopoty.

 


              Przy dbaniu o układ hydrauliczny bardzo ważne jest by systematycznie kontrolować poziom oleju w zbiorniku, a także stan filtrów. Zbyt niski poziom oleju może doprowadzić do przegrzania pompy hydraulicznej. Dlatego tak ważne jest by uzupełniać niedobór oleju, najlepiej tym samym, który już jest w zbiorniku, oraz regularnie wymieniać zabrudzone filtry.

              Kolejnym elementem pielęgnacji układu hydraulicznego jest ustawienie odpowiedniego poziomu nastawu zaworu bezpieczeństwa. W związku z tym, kiedy zawór był regulowany na używanej pompie, a zdecydowaliśmy na założenie nowej powinniśmy wówczas zmniejszyć nastawę zaworu, zaś w kolejnym kroku uruchomić ciągnik i wyregulować ciśnienie, tak jak wskazują zalecenia producenta.

              Niezmiernie ważne jest ponadto sterowanie hydrauliką. W sytuacji, kiedy podnośnik jest niesprawny, zacina się, czy też opada z nadmierną szybkością, wówczas układ hydrauliczny szybciej się zużywa. Co więcej w dobrym guście będzie także kontrola linii ssącej, ponieważ jej niedrożność może przyczynić się do szybszego zużycia pompy hydraulicznej, a także całego układu.

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)