Skuteczne metody sprzedaży maszyn rolniczych
Napisane przezdnia  05-05-2016 08:02 05-05-2016 08:02 printer
Skuteczne metody sprzedaży maszyn rolniczych

Skuteczne metody sprzedaży maszyn rolniczych

              Producenci w nowym sezonie prześcigają się z ofertą ciągników rolniczych. Do tego namawiają i naciągają gospodarzy. Dlaczego ? Bo muszą. Sprzedaż drastycznie spada, dlatego sprzedawcy muszą zabiegać o klientów w taki sposób, jak by Ci kupowali luksusowe samochody, według metod i wzorów marketingu motoryzacyjnego.


              Nowy i luksusowy samochód to dla niektórych symbol statusu. Nie jest on niezbędny. Jest przywilejem. W przypadku maszyn rolniczych jest nieco inaczej. Ciągnik dla rolnika to coś więcej. To jego narzędzie pracy, z którego nie może zrezygnować.

              W porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku sprzedaż traktorów spadła prawie o jedną trzecią, nie bez przyczyny. Na spadek sprzedaży ciągników duży wpływ ma opóźnienie wypłat dopłat bezpośrednich, oraz brak funduszy unijnych. Teraz atrakcyjne dla rolników dofinansowanie będzie nieco trudniej zdobyć. Zmieniły się także warunki. Nie można na przykład starać się o maszynę taką, która już jest w gospodarstwie.

              W związku z tym, że zainteresowanie ciągnikami rolniczymi spadło, sprzedawcy oferują atrakcyjne ceny, rabaty i raty. Do tego dochodzi promocyjne finansowanie fabryczne. Jak by tego było mało firmy organizują różnego rodzaju pokazy polowe, czy też wystawy podróżujące po całym kraju. Wszystko ma na calu wywołać apetyt na najlepsze, markowe modele. Jednak nie można dać się zwieść najgorętszym terminem takim jak: rabat, zniżka, czy upust, które obecnie obowiązują w branży.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)