Jak wybrać kombajn zbożowy i jaki kombajn kupić?
Napisane przezdnia  02-05-2016 08:13 02-05-2016 08:13 printer
Jak wybrać kombajn zbożowy i jaki kombajn kupić?

Jak wybrać kombajn zbożowy i jaki kombajn kupić?

         Kombajn zbożowy odpowiednio dobrany do gospodarstwa to maszyna, która pozwoli osiągnąć wysoką wydajność pracy, niskie koszty eksploatacji, a także dobrą jakość zebranego ziarna. Dlatego warto poświęcić temu szczególną uwagę.


         Wybór kombajnu zbożowego to nie lada wyzwanie. Producenci oferują szeroką gamę maszyn z coraz to większymi możliwościami nieustannie się prześcigając. Dodatkowo jest to sprzęt wiążący się z dużym wydatkiem. Dlatego aby spełniał on swoje funkcje należy odpowiednio dopasować go do danego gospodarstwa. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę ?


         Przede wszystkim kombajn zbożowy powinien być dostosowany pod względem wielkości oraz parametrów eksploatacyjnych do powierzchni, na której ma w przyszłości pracować maszyna. Oznacza to, iż zakupując maszynę jej praca musi być skrupulatnie przemyślana oraz uzasadniona w sposób racjonalny i ekonomiczny.

         Dobór odpowiedniego kombajnu zbożowego to również jego prawidłowość działania. Straty ziarna w kombajnie, zespół żniwny, zespół młócący, czyszczący i wytrząsacze to to, na co warto zwrócić uwagę.

         Decydując się na zakup kombajnu zbożowego należy również patrzeć na jego parametry techniczne, ponieważ mają one znaczący wpływ na wydajność maszyny. Dlatego warto przyjrzeć się szerokości roboczej zespołów żniwnych, przepustowości zespołów omłotowych, parametrom pracy silnika, oraz układu napędowego.

         Ponadto w dobrym guście będzie poświęcenie chwili kwestii związanej z dostępem do serwisu technicznego, ale także sprawnością jego działania. Jest to ważne z racji tego, iż w przypadku awarii maszyny zostanie ona naprawiona w odpowiednio krótkim czasie, by można było kontynuować pracę i nie tracić sezonu.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 5/5 (100%) (1 ocena)