Używana prasa belująca, jaką wybrać i kupić?
Napisane przezdnia  21-04-2016 08:18 21-04-2016 08:18 printer
Używana prasa belująca, jaką wybrać i kupić?

Używana prasa belująca, jaką wybrać i kupić?

              Zakup nowej prasy belującej to spory wydatek. Jednak istnieje alternatywa w postaci używanej maszyny oferowanej przez rynek wtórny.  Ważne jest to by przed zakupem prasa belująca była dokładnie sprawdzona.  Pod jakim względem ?


              Decydując się na zakup prasy belującej z rynku wtórnego należy zwrócić uwagę na stan prawny maszyny. Jest to niezmiernie ważne, by uniknąć późniejszych komplikacji mogących wyniknąć w momencie, gdy maszyna była skradziona.

              Tak samo jak stan prawny bardzo znaczący jest dobry stan techniczny. Dlatego warto poznać historię maszyny. Mowa tu o powodzie sprzedaży prasy belującej przez poprzedniego właściciela. Czy wynikało ono po prostu z zakupu lepszego modelu, czy też może dalsze użytkowanie maszyny poniosło by za sobą stosunkowo duże koszta naprawy.

              Prasy belujące warte rozważenia to modele o konstrukcji pasowej, czyli te zmiennokomorowe. Przede wszystkim są to maszyny o prostej konstrukcji. Ponadto charakteryzują się znacznie wyższym stopniem zgniotu, oraz dowolnością jeśli chodzi o średnicę balotu. Wówczas, gdy zdecydujemy się na zakup prasy belującej o konstrukcji pasowej należy zwrócić uwagę na pasy, ponieważ charakteryzuje się one szybkim stopniem zużywania. Niekiedy nie trzeba ich wymieniać, tylko dokonać zabiegu polegającym na skróceniu. Naprawa ta nie należy do zbyt skomplikowanych oraz kosztownych procesów. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)