Jaką kukurydzę wybrać, która najlepsza?
Napisane przezdnia  20-04-2016 19:15 20-04-2016 19:15 printer
» Produkcja zwierzęca » Jaką kukurydzę wybrać, która najlepsza?
Jaką kukurydzę wybrać, która najlepsza?

Jaką kukurydzę wybrać, która najlepsza?

              Powoli rozpoczyna się czas, kiedy to rolnicy zaczynają siew kukurydzy. Nie ma jednej najlepszej odmiany. Wybór kurydzy to nie lada wyzwanie. Co zatem warto wziąć po uwagę ?


              Wybierając odmianę kukurydzy należy przede wszystkim określić cel. Jest to ważne, ponieważ od tego czy kukurydza ma być uprawiana na ziarno, czy też na kiszonkę zależy rodzaj zalecanych odmian.

              To, co również warto uwzględnić  w doborze odpowiedniej odmiany to długość wegetacji rośliny. W dobrym guście jest zdecydowanie się na odmianę, która jest pod tym względem bezpieczniejsza. Wówczas będziemy mieli większą pewność, że ewentualne przymrozki nie zagrożą wegetacji kukurydzy.

              Jeśli w wyborze odmiany kukurydzy pojawia się dylemat, jaka będzie najlepsza na danym regionie i którą warto wybrać by osiągnąć jak najlepsze efekty dobrze jest udać się do ośrodka doradztwa rolniczego. Znajdziemy tam specjalistów, którzy nakierują nas i pomogą podjąć decyzję udzielając fachowych rad.


              Pozostając w temacie siewu kukurydzy nie będzie nietaktem przypomnienie, iż temperatura gleby, w sytuacji, gdy siew odbywa się na głębokości 6-8 cm powinna oscylować w granicach 6-8 stopni Celsjusza. Dlatego jeśli warunki nie występują, nie warto się spieszyć, ponieważ możemy znacznie zaszkodzić uprawie.  Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)