Jaki i jak kupić używany ciągnik?
Napisane przezdnia  18-04-2016 07:18 18-04-2016 07:18 printer
Jaki i jak kupić używany ciągnik?

Jaki i jak kupić używany ciągnik?

         Za chwilę prace polowe ruszą na dobre. Niektórzy jeszcze zastanawiają się nad zakupem różnych maszyn i urządzeń rolniczych, w tym również ciągników. A co jeśli jest to używana maszyna ? Na co wówczas należy zwrócić uwagę ?


         Przy zakupie używanego ciągnika rolniczego bardzo ważne jest sprawdzenie jego stanu prawnego. Mowa tu o numerach nadwozia, a także silnika, które muszą być zgodne z dowodem rejestracyjnym. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów związanych z zakupem kradzionej maszyny.

         Poza sprawdzeniem stanu prawnego należy również przyjrzeć się stronie technicznej ciągnika. Wówczas warto zwrócić uwagę na stan licznika wskazującego ilość przepracowanych motogodzin, ponieważ daje nam to ogląd na żywotność silnika. Jest to niezmiernie ważne, by nie narazić się na koszta związane z remontem silnika. Ponadto aby sprawdzić stan techniczny ciągnika warto wykonać jazdę testową. Możemy wtedy skontrolować skrzynię biegów, stan  hamulców, układ kierowniczy, a także sprawność wszelkich przełączników czy wskaźników. Przy sprawdzaniu stanu technicznego nie można pominąć zaczepów i elementów podnośnika, by nie kupić maszyny, która w tych miejscach będzie miała luzy.

         Dobrym pomysłem przy zakupie używanego ciągnika rolniczego jest zabranie ze sobą osoby posiadającej doświadczenie w tej kwestii. Ponadto warto zwrócić uwagę na umowę. Należy zawrzeć w niej wszystkie dane właścicieli, a także ewentualne wady maszyny by umowa była ważna, a także była zabezpieczeniem na wypadek unieważnienia transakcji.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)