Pługi Regent, pługi austryjackie
Napisane przezdnia  26-04-2016 07:41 26-04-2016 07:41 printer
Pługi Regent, pługi austryjackie

Pługi Regent, pługi austryjackie

              Regent to Austriacka firma specjalizująca się w produkcji maszyn rolniczych. W swojej ofercie marka posiada również gamę pługów opartych na innowacyjnych technologiach.

 


              W ofercie marki Regent znajdziemy pługi zawieszane EuroStar. Ich rama zbudowana jest z rur profilowanych, wykonanych ze stali drobnoziarnistej o grubości ścian 10 mm. Na uwagę w tej serii zasługuję system centralnego sterowania CX, który posiada prosty sposób ustawiania pługa, w związku, z czym prace orne przebiegają bezzakłóceniowo. Nieskomplikowane jest także przestawianie szerokości roboczej od 34 do 53 cm.  Co więcej maszyna z tej serii jest bardzo stabilna, ponieważ ramiona prowadzone są w sposób obustronny. Należy także wspomnieć, iż pługi EuroStar zostały wyposażone w technologię łożyskowania, mającą wpływ na ich większą wytrzymałość.


              Kolejna seria to pługi Titan Variabel. Szerokość robocza w tych maszynach ustawiana jest w sposób hydrauliczny wprost z kabiny ciągnika. Należy jednak dodać, iż początek pierwszej bruzdy, a także jej szerokość dopasowują się w sposób automatyczny. Automatycznie również ustawiane jest całe oprzyrządowanie, tarcze zewnętrzne oraz koło podporowe. Pługi te dobrze radzą sobie z przeorywaniem powierzchni ukośnych, ale również z innymi przeszkodami terenowymi. Maszyny także zostały wyposażone w centralny system sterowania CX oraz technologię łożyskową.


              W gamie produktów tej firmy znajdziemy ponadto pługi półzawieszane Taurus. Maszyny te posiadają wysunięty daleko do przodu przegub krzyżowy, a także bezstopniowe dopasowanie do szerokości roboczej ciągnika, w związku, z czym umożliwiają bardzo mały promień skrętu. Pług Taurus dzięki dwóm dużym cylindrom hydraulicznym obracany jest płynnie i bez zatrzymań. Należy również dodać, iż w maszynach tych szerokość nacięcia pierwszego korpusu regulowana jest bezstopniowo. Natomiast przesunięcie równoległe korpusu nie powoduje zmian oznaczenia początku pierwszej bruzdy.

 

Marka Regent posiada możliwość wyposażenia pługów EuroStar, Titan oraz Taurus w system „non-stop”. Jest to mechaniczne i hydrauliczne zabezpieczenie przed przeciążeniami do prac na glebach kamienistych. Pozwala on na omijanie przeszkód w przypadku zabezpieczenia mechanicznego górą i na boki, zaś w przypadku hydraulicznego we wszystkich kierunkach. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)