AFS Connect-zabezpieczenie maszyn rolniczych przed kradzieżą
Napisane przezdnia  11-04-2016 06:04 11-04-2016 06:04 printer
AFS Connect-zabezpieczenie maszyn rolniczych przed kradzieżą

AFS Connect-zabezpieczenie maszyn rolniczych przed kradzieżą

              Marka Case IH opracowała nowe rozwiązania techniczne mające na celu ochronę maszyn rolniczych przed kradzieżą. Jest to system AFS CONNECT.


              System AFS Connect 2.0 to nowe rozwiązanie techniczne marki Case IH umożliwiające zarządzanie flotą pojazdów obecnych w gospodarstwie, ale także chroniące maszyny, oraz występujący w nim olej napędowy przed kradzieżą. Za sprawą tego rozwiązania telematycznego gospodarz każdej chwili, przez Internet może uzyskać najważniejsze dane z maszyny.

              Omawiając system AFS Connect 2.0 należy bliżej przyjrzeć się funkcjom zabezpieczającym. Mowa tu o czujniku ruchu, który wysyła informację na skrzynkę e-mailową gospodarza, wtedy, gdy maszyna nie pracuje, ale nadal pozostaje w ruchu. Jest to zabezpieczenie na wypadek kradzieży ciągnika lub kombajnu lawetą, czy też przyczepą niskopodwoziową. System wyposażony jest także w czujnik poziomu paliwa w zbiorniku. Działa on w ten sposób, iż w momencie spadku oleju napędowego o ponad 5%, system wysyła alarmowe powiadomienie.


              Należy także dodać, iż system marki Case IH posiada własne, niezależne zasilanie. W związku, z czym jest w stanie powiadomić właściciela nawet wtedy, gdy w maszynie zostanie odłączony akumulator. Ponadto użytkownik ma możliwość wyznaczenia tzw. okresów lub stref wyłączenia, gdzie maszyna nie będzie mogła się poruszać. Jeśli ciągnik, czy też kombajn znajdzie się w tej strefie lub czasie system wyśle gospodarzowi powiadomienie alarmowe. 

źródło: Case IHPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)