Prace w gospodarstwie rolnym w kwietniu
Napisane przezdnia  15-04-2016 06:19 15-04-2016 06:19 printer
» Produkcja zwierzęca » Prace w gospodarstwie rolnym w kwietniu
Prace w gospodarstwie rolnym w kwietniu

Prace w gospodarstwie rolnym w kwietniu

              Wiosna to bardzo pracochłonna pora roku. Wówczas rolnicy wyjeżdżają na pola i wykonują różnorodne zabiegi by dokonać wysiewu zbóż, a także zasadzić warzywa.


              Jeśli chodzi o zabiegi agrotechniczne rolnicy już wykonują orkę, bronowanie, kultywatorowanie, oraz wałowanie gleby. Niektórzy dokonują także pierwszych siewów owsa, jęczmienia, pszenicy, czy też żyta. Wiosenne prace polowe to także wspomaganie ich nawozami sztucznymi lub naturalnymi.

              Kwiecień to miesiąc, kiedy zasadzane są pierwsze warzywa. Od połowy miesiąca można zasiewać groch oraz bób, ponieważ są to warzywa odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz delikatne przymrozki. Co więcej w kwietniu można zasiewać warzywa, które potrzebują stosunkowo długiego okresu wegetacji i są również odporne na przymrozki. Mowa tu o cebuli, pasternaku i pietruszce korzeniowej. W miesiącu tym można także wysiewać koper ogrodowy, pietruszkę naciową, a także marchew. Ponadto, w drugiej połowie kwietnia rozpocznie się także siew rzodkwi, szpinaku oraz buraka cukrowego. Oczywistą sprawą jest, że im wcześniejszy siew warzyw tym szybszy ich zbiór. Jednak warto zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzić z terminem siewu, by przymrozki nie uszkodziły siewek.

              Wczesna wiosna to również okres, kiedy dobrze jest obserwować ceny skupu, czy też możliwości dofinansowania, po to by zaplanować działania i osiągnąć jak najwyższe zyski w sezonie. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)