Jaki paszowóz wybrać i kupić?
Napisane przezdnia  08-04-2016 09:00 08-04-2016 09:00 printer
Jaki paszowóz wybrać i kupić?

Jaki paszowóz wybrać i kupić?

              Aby przebrnąć wśród tak szerokiej oferty paszowozów i wybrać ten odpowiedni należy przede wszystkim wiedzieć, jakiej maszyny poszukujemy. Mowa tu zarówno o parametrach technicznych, systemach mieszania pasz, a także wyposażeniu.


              Decydując się na zakup wozu paszowego warto dostosować go do gospodarstwa. Najważniejszym kryterium w tej kwestii jest ilość krów, którą mamy do obsłużenia, ponieważ jeśli zakupimy maszynę obsługującą 100 krów a mamy ich o połowę mniej poniesiemy wówczas niepotrzebny koszt.              Jeśli mowa o samym paszowozie warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych elementów. Jednym z nich jest system mieszania pasz. Na rynku dostępne są maszyny z pionowym oraz poziomym systemem mieszania, a także takie, które mają mieszalnik łopatowo przerzutowy. Najbardziej popularne są wozy paszowe wyposażone w pionowy system mieszania. Gospodarze wybierają je z racji tego, iż wszystkie składniki TMR-u są wymieszane w sposób bardzo dokładny, ale również zachowana jest odpowiednia struktura paszy. Natomiast maszyny z poziomym systemem mieszania odznaczają się krótkim czasem przygotowania paszy, co więcej dobrze radzą sobie ze sprasowanymi belami sianokiszonki, oraz słomy i siana.

              Co więcej kluczowym aspektem jest również zapotrzebowanie na moc. W związku, z czym zakupiony wóz paszowy powinien być kompatybilny z ciągnikiem, którym dysponuje gospodarstwo. W dobrym guście będzie także zwrócenie uwagi na wyposażenie maszyny w wagę, frez i przeciwnoże, ale również kierunek wysypu paszy oraz jego rozmiary, które uzależnione będą od wielkości hodowli.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)