Kuhn Bio,zalety i zastosowanie prasoowijarki
Napisane przezdnia  07-04-2016 07:00 07-04-2016 07:00 printer
Kuhn Bio,zalety i zastosowanie prasoowijarki

Kuhn Bio,zalety i zastosowanie prasoowijarki

              KUHN to austriacka firma zajmująca się produkcją maszyn rolniczych i nie tylko. Jedną z nowości adresowanych do sektora Agro jest kompaktowa stałokomorowa prasoowijarka KUHN BIO.


              Jeśli chodzi o podstawowe informacje techniczne, prasoowijarka KUHN BIO została wyposażona w podbieracz, na który składa się 5 rzędów palców, w rozstawie 61 mm. Pokos podbierany jest z szerokości roboczej 230 cm.

              W maszynie tej zastosowano rotor z bocznymi ślimakami, które nagarniają pokos do części środkowej. Co więcej w części tej umiejscowione są zęby, a także 14 noży. Natomiast komora prasowania wyposażona została w 18 stalowych walców zgniatających. Ich średnica wynosi 190 mm. Należy również wspomnieć o procesie owijania folią. Trwa on zaledwie 20 sekund, a bele owijane są 6 warstwami folii. Szybkość owijania beli to zasługa pierścienia owijającego z dwoma napinaczami folii.

              Co więcej, prasoowijarka KUHN BIO informuje operatora o aktualnym etapie pracy. Skrzynka sterująca powiadamia o zakończeniu zwijania beli. Oznacza to, iż maszyna jest gotowa do owijania materiału. Maszyna odznacza się kompaktową budową, niewielkimi rozmiarami oraz dużą zwrotnością. Ma do znaczący wpływ podczas pracy na mniejszych polach, ale również podczas transportu. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)