Jak zwiększyć moc w ciągniku-tuning silnika ?
Napisane przezdnia  04-04-2016 07:19 04-04-2016 07:19 printer
Jak zwiększyć moc w ciągniku-tuning silnika ?

Jak zwiększyć moc w ciągniku-tuning silnika ?

              Aby polepszyć pracę całego silnika niektórzy gospodarze decydują się na proces, jakim jest tuning. To właśnie za jego sprawą możliwe jest usprawnienie produkcji wielkoseryjnej. Jednak, jeśli decydujemy się na ten krok ważne by pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.


              Tuning silnika niesie za sobą wiele korzyści. Głównie to fakt, iż jednostka napędowa jest mniej obciążona, gdyż pracuje na niższych obrotach. To z kolei przedłuża żywotność silnika. Jednak, aby zabieg ten przyniósł oczekiwane rezultaty i nie szkodził należy pamiętać o kilku bardzo istotnych elementach. Ważne jest to, by nie przesadzić z całym zabiegiem, ale również pamiętać o prawidłowym serwisowaniu i użytkowaniu maszyny, by nie doprowadzić m.in. do jej przeciążenia.

              Przede wszystkim do tuningu silnika należy podejść w sposób indywidualny. Każda maszyna jest użytkowana w określonych i odmiennych warunkach. Mowa tu o ciśnieniu, jakości paliwa, czy też obciążeniu. Ponadto od tego jak zostanie wyregulowany i zoptymalizowany silnik zależy także od wykorzystania maszyny. Bardzo istotna jest także mechaniczna sprawność silnika, czyli to jak maszyna spala mieszankę oraz generuje energię.

              Jeśli już decydujemy się na usprawnienie pracy jednostki napędowej warto bardzo szczegółowo przeanalizować firmę, której zamierzamy powierzyć swoją maszynę. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ nieprawidłowo przeprowadzony tuning to możliwość przysporzenia sobie jeszcze większych kłopotów. W tej kwestii należy zwrócić uwagę na podejście firmy do całego zabiegu. Czy jest on poprzedzony profesjonalną diagnostyką obciążeniową, a także czy tuning silnika będzie dostosowany do jego kondycji. Co więcej rzetelna firma pobierze gażę wyłącznie za zrealizowanie faktycznych udoskonaleń i napraw. Dodatkowo warto zwrócić uwagę czy tuning silnika będzie odbywał się zarówno na poziomie elektronicznym jak i mechanicznym. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)