Prasoowijarka Case IH,seria RB
Napisane przezdnia  31-03-2016 06:56 31-03-2016 06:56 printer
Prasoowijarka Case IH,seria RB

Prasoowijarka Case IH,seria RB

              Marka Case IH w swojej ofercie posiada prasoowijarki z serii RB. Są to maszyny, które są w stanie uformować bele o takim kształcie by nadawała się zarówno do przechowywania, jak i transportu, bez względu na rodzaj rośliny, czy też warunki.


              Do formowania bel prasoowijarki RB wykorzystują prosty, a także ergonomiczny napęd łańcuchowy. Duże znaczenie w zwijaniu beli ma również stalowa dolna rolka, umiejscowiona bezpośrednio za podbieraczem i zespołem podajnika. Jej zadaniem jest podpieranie beli w trakcie formowania. Ponadto jest ona wyposażona w spawane stalowe listwy, które przyczyniają się do obracania beli.

              Jeśli chodzi o komorę beli, umiejscowiono tam zamknięty przenośnik łańcuchowo-listwowy, wykorzystujący 34 stalowe listwy, odznaczające się dużą wytrzymałością. Ma to znaczenie podczas formowania beli, ponieważ listwy przytrzymują ją podczas procesu formowania. Co więcej maszyny posiadają elektroniczną kontrolę zgniotu, kontrolowaną przez dwie mocne sprężyny. Gdy rdzeń beli zostaje uformowany, a bela zaczyna się powiększać, dwa elektroniczne czujniki monitorujące nadzorują stopień zgniotu beli w komorze. W momencie osiągnięcia przez belę wymaganego poziomu zgniotu, rozpoczyna się proces owijania. W wyniku tego operator ma pełną kontrolę nad całym procesem tworzenia beli.

              Należy także wspomnieć, iż prasy RB SILAGE-PACK łączą w sobie proces formowania i owijania beli. Dzięki temu skrócony zostaje czas prasowania, ale również zostaje poprawiona, jakość kiszonki. Owijanie i wyładunek wykonywane są w momencie, gdy następna bela już jest zwijana.


              Prasy RB zostały wyposażone ponadto w automatyczny system kontroli. Za sprawą monitora osiągów prasy operator posiada pełną kontrolę od momentu wyboru sznurka lub siatki, aż do owijania jedynie poprzez wciśnięcie przycisku. Klawiatura dotykowa daje możliwość obsługi wszystkich głównych funkcji roboczych prasy, bez wychodzenia z kabiny ciągnika. Istotny jest także system autodiagnostyki, który natychmiast ostrzega operatora, gdy podczas pracy wystąpi jakakolwiek usterka. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)