AFS-rolnictwo precyzyjne w ciągnikach
Napisane przezdnia  25-03-2016 07:44 25-03-2016 07:44 printer
AFS-rolnictwo precyzyjne w ciągnikach

AFS-rolnictwo precyzyjne w ciągnikach

              AFS to system precyzyjnego rolnictwa prezentowany przez markę Case IH. W jego skład wchodzą ulepszenia w postaci nowej generacji usługi korekcji RTK+, a także nowa funkcja przesyłu plików File Transfer.


              AFS, będący systemem rolnictwa precyzyjnego, prezentowany przez markę Case IH to możliwość posiadania wielu rozwiązań w jednym. To za jego sprawą możliwe jest zarządzanie gospodarstwem i maszynami w bardzo skuteczny sposób, będąc na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi całej floty maszyn.

              Jeśli chodzi o RTK+ jest to zdalna sieć, która jest zawsze włączona i dostępna dla użytkownika. Za jego sprawą możliwe jest przemieszczanie z zakresu jednej stacji bazowej do drugiej. Wykorzystywane jest przy tym automatyczne przełączanie, a także płynnie zmieniający się zasięg. W związku, z czym nie jest konieczna żadna zmiana ustawień. Wynika to z faktu, iż wszelkie stacje bazowe w zasięgu lokalnej sieci RTK są przyłączone do centralnego serwera marki Case IH. Jest to niezmiernie przydatne dla pracowników, kółkom rolniczym korzystającym z maszyn, a także dużym przedsiębiorstwom w odniesieniu do koncepcji logistycznej oraz prac żniwnych.

              Natomiast system telematyczny AFS Connect z funkcją File Sync bazuje na systemie globalnego pozycjonowania, a także na technologii komunikacji mobilnej. Wszystko po to by uzyskiwać bieżące informacje o lokalizacji maszyny oraz jej pracy. Dzięki usługom tego systemu, w zależności od modelu możliwe jest monitorowanie od 40 do 80 parametrów maszyny. Co więcej system ten wzbogacony jest o nową funkcję przesyłu plików. Mowa tu o możliwości pobrania zawartości napędu USB i bezpośredniego zaimportowania do programu zarządzania gospodarstwem rolnym bez konieczności wyjmowania tych napędów. Wystarczy do tego portal AFS Connect. Jest to bardzo przydatne, ponieważ kierownictwo gospodarstwa posiada przejrzysty przegląd zestawów danych, pochodzących z całej floty maszyn w zakresie rolnictwa precyzyjnego. System ten z nowymi funkcjami jest dostępny od drugiego kwartału roku 2015, jako opcjonalny pakiet serwisowy dla zaawansowanego poziomu usługi AFS Connect. 

Źródło: Case IHPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)