Wymiana sprzęgła w ciągniku-naprawa
Napisane przezdnia  18-03-2016 00:33 18-03-2016 00:33 printer
Wymiana sprzęgła w ciągniku-naprawa

Wymiana sprzęgła w ciągniku-naprawa

         Sprzęgło w ciągniku jak wiele innych elementów ulega eksploatacji. Jest szczególnie narażone na zużycie, ponieważ pracuje zawsze wtedy kiedy ciągnik jest używany. W związku z tym warto o nim pamiętać.


         Użytkując ciągnik bardzo istotne jest to by zwracać uwagę na jego pracę. Wszelkie niepokojące i nietypowe zachowania maszyny powinny skłonić operatora do kontroli jej stanu technicznego. A co może świadczyć o zużytym sprzęgle ? 

         Sprzęgło, które jest w znacznym stopniu wyeksploatowane może spowodować tzw. poślizg. Oznacza to, iż prędkość jazdy nie będzie wzrastała w sposób adekwatny do rosnących obrotów silnika. Ponadto zużyte sprzęgło daje o sobie znać. Mowa tu o niestandardowych odgłosach, które wydostają się z kosza sprzęgłowego. Wówczas problem może tkwić w sprzęgle dociskowym, lub też w tłumiku drgań skrętnych. 

         Wymiana zużytego sprzęgła to stosunkowo kosztowny zabieg. Jednak nie warto czekać na moment, kiedy maszyna zupełnie odmówi posłuszeństwa, bo można wówczas doprowadzić do jeszcze większych szkód. Ponadto oszczędzanie na wymianie tego elementu nie jest również dobrym pomysłem, ponieważ może doprowadzić do tego, że za „moment” powrócimy ponownie do warsztatu z racji zepsutego elementu w zestawie sprzęgłowym, który nie został wymieniony a powinien. Zatem jeśli dokonuje się remontu sprzęgła powinien być to zabieg w pełni gruntowny.   Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)