Wsparcie dla rynku żywności
Napisane przezdnia  17-03-2016 07:00 17-03-2016 07:00 printer
» Produkcja zwierzęca » Wsparcie dla rynku żywności
Wsparcie dla rynku żywności

Wsparcie dla rynku żywności

              Będzie kolejne wsparcie dla Unijnego rynku żywności. Mowa tu o owocach, warzywach, mleku oraz wieprzowinie. Część aktualnie obowiązujących już programów zostanie przedłużona, zaś inne zostaną zmodyfikowane.


              Odbyło się drugie już w tym roku spotkanie ministrów rolnictwa krajów Unii Europejskiej. Głównym tematem rozmów była trudna sytuacja na rynku wieprzowiny, mleka oraz owoców i warzyw. Prowodyrem rozmów na temat wsparcia unijnych rolników była Holandia, będąca przewodniczącym rady.

              Unia Europejska jak dotąd wzbraniała się przed nowymi propozycjami, jednak na ostatnim spotkaniu sytuacja się zmieniła. Na szczeblu unijnym rozważane jest przedłużenie pomocy dla rynku owoców i warzyw w związku z rosyjskim embargiem. Ponadto powstanie nowy program prywatnego składowania wieprzowiny. Co więcej wyższe także mają być limity interwencyjnego skupu mleka w proszku i masła. Mleczarnie uzyskają możliwość zawierania porozumień z rolnikami na temat wielkości planowanych dostaw.

              Jeśli chodzi o Polskę najważniejszym aspektem jest przedłużenie możliwości wycofania z rynku owoców i warzyw, także od lipca tego roku. Ponadto sektor wieprzowiny będzie mógł liczyć na konkretne wsparcie. Szczegóły pomocy mają być znane w przeciągu najbliższego miesiąca.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)