Ładowarki teleskopowe-zastosowanie i przegląg
Napisane przezdnia  16-03-2016 06:48 16-03-2016 06:48 printer
Ładowarki teleskopowe-zastosowanie i przegląg

Ładowarki teleskopowe-zastosowanie i przegląg

         Ładowarki teleskopowe to maszyny coraz chętniej kupowane przez gospodarzy. Choć z wieloma pracami, które wykonuje ładowarka jest sobie w stanie poradzić ciągnik rolniczy, to jednak jej uniwersalność może być bardzo przydatna.


         Ładowarki teleskopowe zwykle nabywane są do konkretnego celu w gospodarstwie. Jednak okazuje się, że ich wykorzystanie może być znacznie szersze i uniwersalne. To co stanowi mocną stronę ładowarek to bez wątpienia potężny wysięgnik teleskopowy, kilka trybów sterowania, oraz cztery napędzane koła, dzięki którym możliwa jest praca z dużym obciążeniem.

         Maszyny tego rodzaju wykorzystywane są w gospodarstwie do prac polegających na załadunku i rozładunku materiałów sypkich, pasz, ale również obornika. Ładowarki teleskopowe w większej mierze przystosowane są także do transportu, posiadając zaczepy i wyjścia elektryczne. W związku z tym wielu rolników używa ich np. do transportu beli.

         Stosunkowo zadziwiającym faktem jest to, iż niektóre ładowarki teleskopowe mogą być wykorzystywane do uprawy gleby, czy siewu. Modele takie jak Multifarmer Merlo są w stanie pracować z różnego rodzaju osprzętem. Oczywiście należy wówczas pamiętać, iż maszyny współpracujące nie powinny przekroczyć określonej masy. Rzecz jasna, że nie mogą w tej kwestii konkurować z stworzonymi do tego celu ciągnikami. Omawiane maszyny to także bardzo przydatny pomocnik podczas zielonych żniw. Ładowarki teleskopowe bez wątpienia sprawdzą się w załadunku i transporcie bel, a co więcej trudno znaleźć godnego konkurenta w tej dziedzinie.


         Ponadto maszyny tego rodzaju, za sprawą swej zwrotności, oprzyrządowania, różnych trybów sterowania można śmiało wykorzystywać do wszelkiego rodzaju prac porządkowych. Nie należy również zapominać, że ładowarki teleskopowe sprawdzą się również w pracach z dużym zasięgiem i podnoszeniem na wysokości.

 

         Z racji swej wielozadaniowości ładowarki teleskopowe to maszyny, które mogą konkurować z ciągnikami rolniczymi. Wielu producentów wyposaża je w TUZ oraz WOM, co znacznie poszerza zakres ich możliwości.


zdjęcie ładowarki Merlo: MerloPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)