Zgrabiarki do zielonek, siana...
Napisane przezdnia  14-03-2016 07:18 14-03-2016 07:18 printer
Zgrabiarki do zielonek, siana...

Zgrabiarki do zielonek, siana...

         Zgrabiarki do zielonek to maszyny stanowiące często podstawowe wyposażenie gospodarstwa. Na rynku można znaleźć zgrabiarki karuzelowe, beznapędowe przetrząsaczo-zgrabiarki kołowo-palcowe, a także modele taśmowo-palcowe.

 


         Jeśli chodzi o zgrabiarki karuzelowe oferta tych maszyn jest bardzo szeroka. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Producenci oferują zgrabiarki karuzelowe od takich o szerokości roboczej mierzącej 3 metry, aż do takich, których szerokość robocza wynosi 20 metrów. Warto także wspomnieć, iż zgrabiarki karuzelowe dostępne są w wersji z centralnym odłożeniem pokosu, a także z bocznym odłożeniem pokosu. Ponadto wybór możliwy jest w przypadku ilości karuzel. Dostępne są maszyny jedno, dwu, trzy, cztero oraz sześcio-karuzelowe. Najpopularniejsze są te o dwóch karuzelach i stanowią najszerszą gamę tych produktów.

         Omawiając zgrabiarki karuzelowe warto powiedzieć, iż te z centralnym odłożeniem pokosu charakteryzują się nieco mniejszymi zdolnościami wynikającymi z ich konstrukcji. Dlatego jeśli maszyna w gospodarstwie ma być wykorzystywana do kilku sposobów zbioru zielonki może okazać się, że efekt nie będzie zadowalający. Dlatego w tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie zgrabiarka z bocznym odłożeniem pokosu. Zyskamy wówczas większe możliwości tworzenia pokosu, które będzie można dopasować odpowiednio do obróbki konkretnych roślin. Ponadto gospodarstwa, które nie specjalizują się w jednym konkretnym kierunku a wielu, powinny zastanowić się nad zgrabiarkami dwuwirnikowymi z odkładem bocznym oraz wyposażone w zdolność tworzenia dwóch wałków.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)