Przygotowanie maszyn rolniczych do pracy
Napisane przezdnia  14-03-2016 06:58 14-03-2016 06:58 printer
Przygotowanie maszyn rolniczych do pracy

Przygotowanie maszyn rolniczych do pracy

         Za nami prawie połowa marca. Pogoda nie rozpieszcza, jednak sezon zbliża się wielkimi krokami. Dlatego jeśli jeszcze wszelkie niezbędne przeglądy nie zostały zrobione to ostatni moment by odpowiednio przygotować maszyny na nadejście sezonu.


         Posiadając w gospodarstwie nie jedną, a kilka maszyn w dobrym guście będzie ustanowienie pewnego harmonogramu. Najlepiej przeglądy maszyn zacząć od tych, które najwcześniej rozpoczną prace polowe. Warto zatem by ciągnik był skontrolowany i przygotowany już teraz, ponieważ może okazać się, iż podczas przeglądu wykryta zostanie usterka, której naprawa będzie wiązała się ze stosunkowo długim czasem. Następnie można pochylić się nad maszynami wykorzystywanymi dopiero za kilka miesięcy.

         Niezmiernie cenne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi maszyn posiadanych w gospodarstwie. Dzięki tej wiedzy gospodarze wie co ile i kiedy ma wymienić np. olej, czy też inne konkretne elementy. Ponadto ogromny wpływ na stan maszyn ma ich konserwacja przed zimą oraz przechowywanie. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również ograniczyć pracę przygotowawcze przed sezonem.

         Szczególną uwagę przygotowując maszyny rolnicze do sezonu warto zwrócić uwagę na filtry, ponieważ długie godziny spędzone na polu w niekorzystnych warunkach sprawiają ich zapychanie. A to z kolei ma negatywny wpływ na pracę całej maszyny. Ponadto należy zadbać także o wymianę olejów silnikowych i przekładniowych. Pozostając przy sprawdzaniu stanu płynów nie można zapomnieć również o kontroli stanu płynu chłodniczego.

         Zadbana i w pełni sprawna maszyna pozwoli w wydajny sposób wykonywać wszelkie prace i uzyskać oczekiwany efekt, a także uniknąć zbędnych i kosztownych wydatków.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)