Zbieracze do kamieni-maszyny do zbioru...
Napisane przezdnia  11-03-2016 07:00 11-03-2016 07:00 printer
Zbieracze do kamieni-maszyny do zbioru...

Zbieracze do kamieni-maszyny do zbioru...

         Niekiedy rolnicy borykają się z licznie występującymi na polach uprawnych kamieniami. Ich duże zagęszczenie może nie tylko utrudniać pracę, ale również powodować uszkodzenie maszyn. Czy warto zatem je usuwać ? Czym najlepiej to zrobić ?


         Do usuwania kamieni z powierzchni pól uprawnych służą zbieracze kamieni. Na rynku dostępne są maszyny, która działają zarówno na powierzchni jak i pod powierzchnią pola.

         Jeśli chodzi o konstrukcję i pracę maszyny polega to na tym, iż zęby zgarniające, które obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu maszyny dokonują kopiowania terenu. Elementy robocze na wałkach zgarniających o ułożeniu spiralnym przesuwają kamienie do środka maszyny na sito podbierające. Tam za sprawą przenośnika bębnowego ze sprężystymi zębami kamienie są oddzielane od gleby i transportowane do zbiornika, natomiast bryły gleby, a także drobne kamienie powracają na powierzchnię pola.

         Wśród zbieraczy kamieni są maszyny o różnorodnych parametrach. Mowa tu m.in. o wielkości materiału, który maszyna jest w stanie zebrać, czy też pojemności zbiornika. Zaletą używania tych maszyn jest gruntowne oczyszczenie powierzchni pola z utrudniających pracę kamieni. Ponadto jeśli maszyna jest wydajna i w pełni sprawna będzie to zabieg wykonany raz na długi czas, a nie co sezon. Maszyny takie oferuje np. firma Kongskilde, lub też amerykański producent Gallenberg.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)