Kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze Fella–maszyny zielonkowe
Napisane przezdnia  22-03-2016 07:00 22-03-2016 07:00 printer
Kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze Fella–maszyny zielonkowe

Kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze Fella–maszyny zielonkowe

         Fella to niemiecki producent specjalizujący się w maszynach zielonkowych. W gamie produktów tej marki można znaleźć kosiarki, zgrabiarki, a także przetrząsacze.

 


         Marka Fella w swojej gamie produktów posiada szeroki asortyment kosiarek. Są to kosiarki bębnowe oraz dyskowe. Jeśli chodzi o kosiarki dyskowe warto zwrócić uwagę na szeroki wybór szerokości roboczych, bo aż od 1,66 m do 9,30 m. Maszyny te posiadają zestaw z szybką wymianą noży. Ponadto kosiarki wyposażono w systemy przeciążeniowe DriveGuard - ochrona przekładni napędowych w sytuacji napotkania przeszkody. Na uwagę zasługuję również system Turbo-Lift (hydropneumatycznego odciążenia belki tnącej). System ten posiada blok sterujący za sprawą, którego możliwe jest łatwe i bezstopniowe przestawianie nacisku przylegania w trakcie jazdy. Istotne jest również to, iż system kalibruje się na każdym poprzeczniaku w sposób automatyczny. Dzięki temu w razie niepożądanej zmiany nacisku przylegania jest to natychmiast korygowane. 

         W ofercie marki Fella dostępne są również zgrabiarki jedno, dwu i wielokaruzelowe. Maszyny te charakteryzuje mocna głowica, której konstrukcja jest zamknięta. Wszystko po to by najważniejsze elementy maszyny były w pełni osłonięte przed wszelkimi zanieczyszczeniami. W przypadku zgrabiarek jednokaruzelowych pokos odkładany jest z prawej strony. W związku z tym znajduje się on zawsze w polu widzenia. 


         Fella oferuje również przetrząsacze. Maszyny te występują w wersji przyczepianej lub zawieszanej w zależności od modelu. Jeśli chodzi o przetrząsacze zawieszane odznaczają się stabilną konstrukcją, a także kompaktowymi wymiarami transportowymi. Warto zwrócić uwagę na napędzanie poszczególnych wirników, za które odpowiedzialny jest sześciokątny wał posiadający duży zapas wytrzymałości oraz solidne przeguby krzyżowe. W razie rozkładania i składania wirników nie powinno być problemów, ponieważ jest to wykonywane synchronicznie za sprawą układu hydraulicznego. Czynność ta ułatwia pracę operatorowi. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)