Maszyny do zbioru zielonek
Napisane przezdnia  08-03-2016 06:58 08-03-2016 06:58 printer
Maszyny do zbioru zielonek

Maszyny do zbioru zielonek

         Do zbioru zielonek i siana wykorzystuje się różnorodne technologie. Od tego na co będą przeznaczone rośliny, a także jaki obszar jest do zebrania zależy rodzaj wybranego sprzętu.

 


         Do zbioru zielonek i siana wykorzystujemy kosiarki listwowe rotacyjne, przetrząsaczo-zgrabiarki, przetrząsacze i zgrabiarki karuzelowe, prasy zwijające, owijarki bel, przyczepy zbierające, sieczkarnie polowe, silosokombajny, a także kombajny zielonkowe. Zakup jednej z nich to indywidualna kwestia zależna od konkretnego gospodarstwa. 

         Decydując się na zakup wyżej wymienionych maszyn nie warto sugerować się wyłącznie ceną. Należy wziąć pod uwagę technologię zbioru, wydajność maszyny i jakość pracy oraz koszty jej eksploatacji. Ważne jest również to by zestawiane ze sobą maszyny nie były łączone na zasadzie przypadku. Między nimi powinna zostać zachowana pewna harmonia by pracę były wykonywane w sposób płynny. 

         Decydując się na nabycie maszyny do tego typu prac warto rozważyć kupno przyczepy samozbierającej. Poza jej relatywnie niską ceną w porównaniu z sieczkarnią samobieżną  przemawia także jej szeroki zakres. Maszyną tego typu gospodarz jest w stanie zebrać zielonkę o różnym przeznaczeniu. Przyczepa polowa zaczepiana nada się do zbioru zielonki na sianokiszonkę, czy również zbioru kukurydzy z przeznaczeniem na kiszonkę. Dlatego maszyna z powodzeniem może być wykorzystywana częściej w ciągu roku, a nie tylko jednorazowo. Taki stan rzeczy niewątpliwie obniży gospodarzowi koszty jakie musi ponieść z racji eksploatacji maszyny. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 1/5 (20%) (1 ocena)