Resort Rolnictwa podsumowuje 100 dni rządów
Napisane przezdnia  02-03-2016 06:44 02-03-2016 06:44 printer
» Wiadomości rolnicze » Resort Rolnictwa podsumowuje 100 dni rządów
Resort Rolnictwa podsumowuje 100 dni rządów

Resort Rolnictwa podsumowuje 100 dni rządów

         Resort Rolnictwa w ubiegłym tygodniu podsumował 100 dni rządów. Ponadto ministerstwo pochwaliło się, iż w sejmie jest już najważniejsza z ustaw dotycząca ochrony ziemi. Rząd przygotował także 14 innych projektów i kilkadziesiąt rozporządzeń.


         Podsumowując 100 dni na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel przedstawił zrealizowane już projekty dotyczące sektora jakim jest rolnictwo. Wspomniał także o innych projektach i rozporządzeniach, które czekają na realizację.

         Sztandarowy projekt dotyczący ochrony polskiej ziemi niebawem rozpatrzy sejm. Ustawa ma wejść w życie przed 1 maja 2016 roku. Natomiast rozwój obszarów wiejskich ma zagwarantować pakt. Czyli po prostu lista zadań do realizacji na najbliższe lata. Ponadto do września ma być gotowa ustawa o ubezpieczeniach rolniczych. W ostatnim czasie tempa nabrała wypłata płatności bezpośrednich. Warto również wspomnieć o nowej inspekcji bezpieczeństwa żywności, która swoje działania rozpocznie od stycznia 2017 roku.

         W trakcie działania nowego składu resortu pojawiły się również wątpliwości. Mowa tu o ustawie dotyczącej ochrony ziemi, ponieważ dla jednych jest to ograniczenie spekulacji, zaś dla innych jest to pozbawieniem praw własności.

         Rząd planuje również w drugim kwartale tego roku skierować do sejmu ustawę o nieuczciwej konkurencji. Jej celem jest poprawa sytuacji rolnika i przetwórcy wobec dużych sieci handlowych.

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)