Nowe zasady sprzedaży bezpośredniej
Napisane przezdnia  26-02-2016 08:00 26-02-2016 08:00 printer
» Wiadomości rolnicze » Nowe zasady sprzedaży bezpośredniej
Nowe zasady sprzedaży bezpośredniej

Nowe zasady sprzedaży bezpośredniej

         Sprzedaż bezpośrednia okazuje się być niewystarczająca. Resort Rolnictwa w związku z tym posuwa się nieco dalej i zapewnia rolników, iż będą dalsze ułatwienia. Mowa tu o nowych zasadach sprzedaży bezpośredniej.


         W myśl nowych przepisów zainteresowanie sprzedażą bezpośrednią ma przejść na wyższy pułap, ponieważ zmiany wcześniejszego rządu nie poprawiły sytuacji. Dlatego Resort Rolnictwa planuje jeszcze większe ustępstwa i złagodzenie przepisów w tym obszarze.

         Samorząd rolniczy entuzjastycznie podchodzi do zmian i oczekuje na konkretne przepisy. Zdaniem izb rolniczych takie zmiany są jak najbardziej potrzebne. Obecna regulacja prawna wyklucza sprzedaż bezpośrednią na zadaszonych targowiskach. Ponadto limity wartościowe nie zdają egzaminu, zaś zbyt skomplikowany nadzór odpowiednich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności sprawia, że rolnicy rezygnują z tej formy sprzedaży.

         Nowe zmiany, które proponuje ministerstwo miałyby wejść dopiero od stycznia 2017 roku. Przekształcenia będą dokonywanie głównie w opodatkowaniu, a także w nadzorze bezpieczeństwa żywności. Jeśli chodzi o nadzór w świetle nowej ustawy miałby być on prowadzony już nie przez sanepid a  inspekcję weterynaryjną. Nowe prawo ma znieść obowiązuję limity dotyczące przychodów na rzecz ograniczeń ilościowych.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)