Uprawy, a warunki atmosferyczne
Napisane przezdnia  26-02-2016 06:28 26-02-2016 06:28 printer
» Produkcja zwierzęca » Uprawy, a warunki atmosferyczne
Uprawy, a warunki atmosferyczne

Uprawy, a warunki atmosferyczne

         Susza, która dała się we znaki oraz ujemne temperatury i brak pokrywy śnieżnej może negatywnie wpłynąć na stan ozimin. Dlatego niektórzy gospodarze zastanawiają się już nad przesiewami. Jednak są również Ci, którzy nie mają powodów do narzekań.

 


         Jeśli chodzi o złe przezimowanie najbardziej wrażliwy jest jęczmień ozimy. Jest on mało odporny na mrozy. Stan przezimowania zbóż w kraju jest różnorodny.

         Niewielkie uszkodzenia, w związku z tym stosunkowo dobra sytuacja jest w południowych rejonach kraju a także na Wielkopolsce. Jeśli nie wystąpią przymrozki a także wysmolenie sytuacja nie powinna ulec pogorszeniu, a plantacje powinny utrzymać dobrą kondycję. W innych regionach zaś nie jest już tak optymistycznie, ponieważ uszkodzenia są znaczące. Mowa tu np. o województwie kujawsko-pomorskim.

         Ogólny stan w jakim znajdują się rośliny w dużej mierze zależy od lokalnych warunków atmosferycznych. Ponadto sytuacja zależna jest również od terminu siewu, sposobu uprawy, usytuowania pola, a także gatunku i odmiany. Zboża, która najbardziej ucierpiały to jęczmień i pszenica. Jeśli chodzi o rzepak, tutaj kondycja może równie niekorzystnie rokować na przyszłość. Wszystko zależy od dalszych warunków pogodowychPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)