Case IH Farmall A, ciągnik prosty w obsłudze
Napisane przezdnia  25-02-2016 07:00 25-02-2016 07:00 printer
Case IH Farmall A, ciągnik prosty w obsłudze

Case IH Farmall A, ciągnik prosty w obsłudze

         Ciągnik Farmall A jest produkowany przez markę Case IH. Z racji swej konstrukcji maszyna ta zostanie opanowana przez operatorów z niewielkim doświadczeniem, zaś jej cena cena i koszty eksploatacji niewątpliwie zostaną docenione przez doświadczonych gospodarzy.

 


         Farmall A to 5 modeli o mocy od 86 do 114 KM. Inwestycja w ten model w dużych gospodarstwach jest racjonalna z racji konstrukcji maszyny. Niedoświadczeni operatorzy stanowiący pomoc nie będą mieli w związku z tym problemów w jej opanowaniem. Jeśli chodzi zaś o gospodarstwa małe przekonuje korzystna cena zakupu, a także niskie koszty eksploatacji.

         Farmall A został wyposażony w silnik z turbosprężarką i chłodnicą międzystopniową, co wiąże się z ciągłym utrzymywaniem odpowiedniej i niezawodnej mocy. Jest to nieskomplikowana oraz wytrzymała konstrukcja, która odznacza się bezawaryjnym działaniem.


         Charakteryzując tę maszynę warto powiedzieć, iż istnieje możliwość wyboru przekładni. W szerokiej gamie znajduje się m.in. przekładnia synchronizowana 12x12, 20x12 z biegami pełzającymi. Ponadto należy zwrócić uwagę również na przekładnię Powershuttle. Za sprawą dźwigni sterowania przekładnią, która umiejscowiona została  w kolumnie kierownicy, ciągnik daje się prowadzić w sposób przemyślany i bezpieczny, zwłaszcza podczas prac z osprzętem, porządkowania gospodarstwa, czy wykonywaniu ostrych skrętów na uwrociach. 

         Konstruktorzy w ciągnikach Farmall A zadbali również o komfort pracy operatora. Maszyna posiada wąskie słupki, duże lusterka, szeroką szybę przednią, a także specjalnie zaprojektowane, oszklone drzwi i okna. W wyniku tego praca z ładowaczami, czy też maszynami ciągnionymi i podczepianymi nie stanowi problemu. Operator ma pełną widoczność i w całości może skupić się na wykonywanej pracy.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)