Jak dbać o ciągnik ?
Napisane przezdnia  25-02-2016 06:29 25-02-2016 06:29 printer
Jak dbać o ciągnik ?

Jak dbać o ciągnik ?

         Ciągnik to maszyna, która niemal w każdym gospodarstwie wykonuje różnorodne prace. Mimo swych gabarytów należy obchodzić się z nim równie ostrożnie, by posłużył on jak najdłużej.

 


         Przede wszystkim zakupując ciągnik należy zapoznać się zasadami bezpiecznej pracy, które w instrukcji zawarł producent. Niewłaściwe przestrzeganie zasad prawidłowej obsługi może szybko doprowadzić do jego uszkodzenia.

         Ciągnik wykonuje szeroki zakres prac. Jednak nie należy traktować go jak „wszechmocną” maszynę, która jest sobie w stanie poradzić ze wszystkim. Bardzo często dochodzi do tego, iż ciągniki są przeciążane pracując ze sprzętem, który przewyższa ich możliwości. Warto zatem pozostawić maszynie około 30 % zapasu mocy, by mogła ona prawidłowo pracować i nie doszło do awarii silnika.

         Do awarii silnika oraz skrzyni biegów może doprowadzić także nadmierna prędkość. Ciągnik jest maszyną, która przeznaczona jest do prac przy wykorzystaniu małych prędkości. Dlatego testowanie ich możliwości niekiedy może skończyć się niepotrzebną awarią.

         Ciągnik to niewątpliwie maszyna, która ułatwia pracę rolnikom każdego dnia. Zatem warto o niego dbać, użytkując zgodnie z zaleceniami producenta i przeznaczeniem. Wówczas maszyna będzie służyła przez długi czas.

 Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)