Zazielenienie-opinia społeczna
Napisane przezdnia  24-02-2016 06:13 24-02-2016 06:13 printer
» Produkcja zwierzęca » Zazielenienie-opinia społeczna
Zazielenienie-opinia społeczna

Zazielenienie-opinia społeczna

         Do 8 marca trwają konsultacje społeczne. Komisja Europejska zbiera opinie rolników na temat powiązania wymogów zazieleniania z systemem płatności bezpośrednich. Rolnicy mogą wypełniać ankiety również w języku polskim.


         Zgodnie z przepisami od roku 2015 aby dopłaty były możliwe w pełnym wymiarze rolnicy muszą spełniać wymogi zazieleniania. Rolnicy, których gospodarstwa przekraczają wielkość 10 hektarów zobowiązani są do prowadzenia dywersyfikacji. Oznacza to, że muszą mieć oni co najmniej 2 – 3 rodzaje upraw. Natomiast gospodarze, których gospodarstwa przekraczają 15 hektarów zobowiązani są do przeznaczenia 5% gruntów na obszary pro-ekologiczne.

         Obecnie Komisja Europejska prowadzi konsultacje społeczne na temat nowych wymogów. Wyrażenie swojej opinii możliwe jest za sprawą wypełnienia ankiety. Wystarczy do tego komputer z dostępem do internetu. Od 22 stycznia ankieta ta dostępna jest również w języku polskim.

         Wypełnienie takiej ankiety jest niezmiernie ważne, ponieważ nie wiadomo  kiedy takie konsultacje się powtórzą i czy w ogóle się powtórzą. Ponadto wypełniając ankietę rolnicy mogą wyrazić swoje zdanie. Konsultacje społeczne potrwają jeszcze do 8 marca.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)