Co warto wiedzieć o pługu ?
Napisane przezdnia  12-02-2016 07:00 12-02-2016 07:00 printer
Co warto wiedzieć o pługu ?

Co warto wiedzieć o pługu ?

            Pług to bardzo ważne narzędzie wykorzystywane podczas prac polowych. Jednak każdy sezon wpływa na jego eksploatacje i zużywanie się różnych elementów. Jednym z tych elementów są odkładnice.

 


            Odkładnice są elementem stosunkowo wrażliwym na korozje. Za sprawą pracy w glebie następuje ich zużywanie. Ponadto po zakończeniu pracy pozostają na nich różnego rodzaju zanieczyszczenia. Do tego dochodzą wszelkie, niekorzystne warunki atmosferyczne, które mogą przyspieszyć proces korozji. Warto zatem zwrócić uwagę na ten, jak ważny element.

            Istotnym elementem, który przedłuży żywotność pługu, a dokładniej jego odkładnic jest przede wszystkim ich dokładne oczyszczenie z zaległego brudu. Ponadto przed dłuższym okresem postoju, jakim jest zima należy dokładnie je zakonserwować. Posłużyć do tego może farba antykorozyjna. Do zakonserwowania odkładnic wykorzystać można także preparat do konserwacji podwozia samochodów.

            Przed dłuższym okresem postoju warto sprawdzać również inne elementy i na bieżąco usuwać drobne usterki. Dbanie o sprzęt rolniczy to niezmiernie ważny nawyk, który pozwoli uniknąć kosztownych napraw, a także pozwoli sprawnie i ekonomicznie go wykorzystywać. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)