Przeglądy ciągników rolniczych
Napisane przezdnia  11-02-2016 06:19 11-02-2016 06:19 printer
Przeglądy ciągników rolniczych

Przeglądy ciągników rolniczych

         Obecnie prawo o ruchu drogowym nakazuje właścicielom pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 ton wykonywania przeglądów technicznych wyłącznie w okręgowych stacjach kontroli pojazdów. Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje o wprowadzenie zmian.

 


         Zmiany te pozwalałyby na wykonywanie przeglądów technicznych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 ton w podstawowych stacjach kontroli pojazdów.

         W związku z tym Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się z wnioskiem do Ministra Infrastruktury i Rozwoju o wprowadzenie zmian w ustawie. Wniosek samorząd rolniczy argumentuje tym, iż bardzo często rolnicy, aby wykonać taki przegląd muszą udać się do najbliższej stacji niekiedy nawet kilkadziesiąt kilometrów. W związku z tym wielu gospodarzy decyduje się na zaniechanie tego obowiązku.

         Zdaniem izb rolniczych przywrócenie wcześniej obowiązującego stanu prawnego będzie dla gospodarzy o wiele korzystniejsze. Pozwoli to na dokonywanie przeglądów m.in. ciągników rolniczych w podstawowych stacjach kontroli pojazdów, bądź też zupełne zwolnienie tych pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony z kontroli technicznej w stacjach kontroli pojazdów.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)