Zgrabiarka Pöttinger TOP 962 C
Napisane przezdnia  08-02-2016 06:18 08-02-2016 06:18 printer
Zgrabiarka Pöttinger TOP 962 C

Zgrabiarka Pöttinger TOP 962 C

         Pöttinger TOP 962 C to nowa zgrabiarka Austriackiego producenta, o centralnym odłożeniu pokosu. Jest to maszyna stanowiąca wersję tańszą, ale równie wydajną dla zgrabiarek 4- karuzelowych.

 


         Charakteryzując nową zgrabiarkę Pöttinger TOP 962 C warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej serce. Jest to 15- ramienna karuzela TopTech Plus. Jej średnica wynosi  4,3 m, zaś szerokość robocza zawiera się w przedziale od 8,9  do 9,6 m. Duża średnica krzywki o łagodnym przebiegu sprawia, iż praca staje się płynna, ale także mniejsze jest zużycie łożysk, a dłuższa żywotność ramion karuzeli. Należy również dodać, że przekładnia karuzeli to konstrukcja zamknięta w bardzo szczelny sposób, z związku z czym jest odporna na czynniki zewnętrzne.

         Zgrabiarka Pöttinger TOP 962 C podczepiana jest za pomocą ramienia rurowego, którego promień skrętu wynosi 73 stopnie. Ponadto model ten został wyposażony w 6-kołowe przegubowe podwozie karuzeli, co pozwala na dokładniejsze kopiowanie nierówności terenu. Maszyna posiada również mechanizm regulacji pochylenia zębów, który bazuje na śrubie mimośrodowej. Za sprawą tego mechanizmu operator może ustawić palce o 1,5 cm niżej  podczas zgrabiania pokosu do środka.

         Austriacki producent w modelu  Pöttinger TOP 962 C zadbał również o aspekty bezpieczeństwa i komfortu pracy. Zgrabiarka za sprawą demontażu czterech ramion oraz hydraulicznego złożenia karuzel redukuje swoją wysokość do 4 m. Ponadto karuzele dają się podnieść o 60 cm, w sposób hydrauliczny. W związku z tym transport maszyny na pole i ryzyko jej uszkodzenia jest zminimalizowane. Jeśli chodzi zaś o obsługę maszyny, operator nie powinien mieć zbyt dużo problemów, ponieważ zarządzanie czynnościami, tj. rozkładanie i składanie, ustalenie poziomu na uwrociach, pozycji transportowej, lub przestawienie szerokości roboczej zgrabiarki dokonywane jest za pomocą wykorzystania zaworów hydraulicznych. Operator posiada również wiedzę na temat szerokości i wysokości roboczej, którą przekazuje wskaźnik.

 

źródło: Pöttinger

zdjęcie: PöttingerPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)