Jak ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego ?
Napisane przezdnia  04-02-2016 07:00 04-02-2016 07:00 printer
» Ciekawostki » Jak ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego ?
Jak ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego ?

Jak ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego ?

         Wraz z początkiem lutego rozpoczął się nabór wniosków dotyczących zwrotu podatku akcyzowego. Warto zadbać o szczegóły by dokumenty były poprawnie wypełnione.

 


         Przede wszystkim składając wniosek o zwrot podatku akcyzowego warto wiedzieć, iż wraz z początkiem lutego rozpoczął się pierwszy termin, w którym rolnicy przedstawiają faktury stanowiące dowód zakupu oleju napędowego od 1 sierpnia 2015 roku do 31 stycznia 2016 roku. Bez ich załączenia wniosek będzie nieważny. Ponadto do poprawnie wypełnionego wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie lub też dzierżawę ziemi. Poprawnie wypełniony wniosek wraz z kompletem dokumentów należy złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. W zależności od miejsca, w którym znajdują się grunty.

         Jeśli chodzi o stawkę zwrotu podatku akcyzowego jest to 1 zł na 1 litr. Przy czym warto wiedzieć, iż gospodarz może się ubiegać o zwrot maksymalnie 86 l/ha w stosunku rocznym. Oznacza to, iż maksymalny zwrot podatku obejmuje wszystkie wnioski złożone w danym roku. Kolejny termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego przewidziany jest na miesiąc sierpień.

         Warto zadbać o poprawne wypełnienie wniosku, jak również o komplet dokumentów, by był on jak najszybciej rozpatrzony, a pieniądze sprawnie trafiły na konto. Zgodnie z harmonogramem pieniądze na konta rolników mają trafić w kwietniu.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)