Ciśnienie w oponach pod kontrolą
Napisane przezdnia  02-02-2016 06:00 02-02-2016 06:00 printer
» Ciekawostki » Ciśnienie w oponach pod kontrolą
Ciśnienie w oponach pod kontrolą

Ciśnienie w oponach pod kontrolą

         Bezpieczeństwo to nadrzędna cecha, o którą dbają marki w produkcji samochodów. W związku z tym wprowadzają coraz to nowe wymogi. Jednym z nich jest czujnik ciśnienia zainstalowany w oponach.

 


         Prawidłowe ciśnienie w oponach to niewątpliwie ważny element bezpieczeństwa i właściwego prowadzenia pojazdu. Bardzo często kierowcy jednak nie zwracają na to uwagi, mimo że stacje benzynowe w większości posiadają ciśnieniomierz, z którego można korzystać bezpłatnie.

         W związku z tym producenci w nowych samochodach decydują się na montaż czujnika ciśnienia w oponach. Troska o bezpieczeństwo wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami.

         Jak wiadomo opony wymienia się na letnie i zimowe. Zwykle odbywa się to na własną rękę. Jednak wymieniając opony poza serwisem doprowadzamy do tego, iż system monitorujący ciśnienie w oponach trzeba na nowo zaprogramować. Jeśli tego nie zrobimy na wyświetlaczu pojawi się komunikat o niedostępności systemu, w związku z czym nie będzie można z niego korzystać. W razie nieprawidłowego ciśnienia system po prostu tego nie wyświetli. Zaprogramowanie systemu kosztuje. Ponadto wymiana zużytych bateryjek również związana jest z dodatkowymi kosztami.



Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:





Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)