Dodatkowy odstrzał dzików
Napisane przezdnia  29-01-2016 06:00 29-01-2016 06:00 printer
» Produkcja zwierzęca » Dodatkowy odstrzał dzików
Dodatkowy odstrzał dzików

Dodatkowy odstrzał dzików

         Dodatkowy odstrzał dzików przewidziany jest na Podlasiu, Lubelszczyźnie, a także na Podkarpaciu. Działania te zostaną podjęte w ramach walki z Afrykańskim Pomorem Świń.

 


         Dodatkowy odstrzał dzików na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu to działanie w ramach walki z Afrykańskim Pomorem Świń. Decyzję tę podjęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ponieważ istnieje obawa, iż choroba może się znacznie bardziej rozprzestrzenić. 

         W ramach działania, myśliwi mają odstrzelić łącznie ponad 40 tysięcy dzików. Koszty dodatkowe odstrzału będą prawdopodobnie po stronie Brukseli. Ich łączna suma, zdaniem Polskiego rządu wyniesie około 12,5 mln złotych. 

         Dodatkowy odstrzał dzików przewidziany jest w pasie o szerokości 50 km wzdłuż wschodniej granicy. Za każdego odstrzelonego dzika, myśliwy otrzyma 316 złotych. 

         Okazuje się, że wirusa są w stanie przenieść również ludzi. Szczególnie pracownicy napływający w okresie prac sezonowych z Ukrainy do Polski. To właśnie tam wirus Afrykańskiego Pomoru Świń rozprzestrzenia się nie tylko w lasach, ale również w chlewniach. Dlatego polscy gospodarze, którzy noszą się z zamiarem zatrudnienia ukraińskich obywateli powinni przestrzegać zasady bioasekuracji. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)