Na co zwrócić uwagę wybierając opony rolnicze ?
Napisane przezdnia  28-01-2016 06:18 28-01-2016 06:18 printer
Na co zwrócić uwagę wybierając opony rolnicze ?

Na co zwrócić uwagę wybierając opony rolnicze ?

            Kupując ciągnik rolniczy niekiedy kwestia opon jest pomijana. Bo skoro są to mają być dobre. Jednak warto przyjrzeć się również i im, by maszyna była w pełni wykorzystana.

 


            Wybierając opony rolnicze przede wszystkim warto zdefiniować zastosowanie maszyny, ponieważ w zależności od specyfiki wykonywanej pracy przydzadzą się inne opony. Jeśli na przykład ciągnik przeznaczony jest głównie do upraw międzyrzędowych, wówczas odpowiednie będą opony wąskie. W przypadku orki przydadzą się opony wytrzymałe, z grubym, głębokim bieżnikiem. Natomiast wykorzystując ciągnik do transportu warto zakupić opony radialne z lekkim bieżnikiem.

            Warto zastanowić się nad rodzajem opon rolniczych pod względem budowy. Na rynku dostępne są opony rolnicze radialne oraz opony rolnicze diagonalne. Opony radialne charakteryzują się stalowym splotem kord,  dużą wytrzymałością, a także dobrymi parametrami trakcyjnymi.

            Ponadto pozostaje jeszcze kwestia wielkości. Dobierając opony rolnicze do ciągnika należy zakupić takie, by prześwit między błotnikiem traktora a oponą był stosunkowo duży, po to by ruch był płynny i niczym nie zblokowany. Niekiedy lepiej jest dopłacić do zakupu, ale kupić opony lepszej jakości i parametrach, które będą użytkowane przez dłuższy okres. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)