Akumulatory zimą-jak dbać i sprawdzać ?
Napisane przezdnia  27-01-2016 06:13 27-01-2016 06:13 printer
Akumulatory zimą-jak dbać i sprawdzać ?

Akumulatory zimą-jak dbać i sprawdzać ?

            Zima to czas, w którym warto zadbać o swoje maszyny by nadchodzący sezon nie pociągnął za sobą dodatkowych kosztów. Bardzo istotnym elementem maszyny jest akumulator. Jak utrzymać go w dobrej kondycji ?

 


            Utrzymywanie akumulatora w dobrej kondycji w dużej mierze zależy od dobrze dobranego oleju silnikowego. Właściwy olej to gwarancja, że nie dojdzie do zwiększonego poboru prądu. Ponadto dobierając właściwy olej silnikowy należy wziąć pod uwagę strefę klimatyczną.

            Aby akumulator był w pełni sprawny należy również pamiętać, by nie narażać go na nadmierną wilgoć i systematycznie usuwać wszelkie zanieczyszczenia. Element ten musi być także stabilnie zamocowany, by przepływ prądu odbywał się w sposób pełni sprawny i nie dochodziło do luzowania się klem. 

            W przypadku nieużytkowania maszyny w okresie zimowym dobrym pomysłem będzie wyjęcie akumulatora i zabezpieczenie go w miejscu suchym, gdzie temperatura nie spadnie poniżej 5 stopni. Warto wówczas sprawdzać napięcie akumulatora, a gdy będzie potrzeba doładować go.

            Cennym nawykiem, dającym możliwość utrzymania m.in. akumulatora w dobrym stanie jest systematyczne dokonywanie przeglądów. Wówczas można zauważyć usterki, które usuwane na czas nie doprowadzą do większych problemów. Niekiedy może zdarzyć się tak, iż niewłaściwy rozruch to nie wina samego akumulatora, lecz rozrusznika, a dokładniej zużytych w nim elementów, jak np. łożyska osi. Warto działać zapobiegawczo, a temu właśnie pomagają systematyczne przeglądy i kontrola stanu akumulatora. Nie wymaga to szczególnie wyspecjalizowanego sprzętu. Wystarczą do tego zwykłe i proste w obsłudze mierniki, a także podstawowa wiedza.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)