Czy warto kupić używany kombajn ?
Napisane przezdnia  25-01-2016 06:19 25-01-2016 06:19 printer
Czy warto kupić używany kombajn ?

Czy warto kupić używany kombajn ?

         Nowy kombajn, to maszyna, która bardzo często przekracza możliwości finansowe gospodarza. Ponadto niekiedy areał nie jest tak duży, żeby inwestować w nowy kombajn. Czy warto wówczas zastanowić się nad maszyną używaną ?


         Jeśli zakup nowego kombajnu nie jest możliwy, lub areał nie jest stosunkowo duży by jej zakup był opłacalny rolnicy bardzo często decydują się na korzystanie z usług kombajnisty, który trudni się tym zajęciem w wiosce. Czy warto wówczas zainwestować w używany kombajn ?

         Za kupnem używanej maszyny przede wszystkim przemawia cena. Używane kombajny wysokiej klasy do 10 lat to koszt około 100 tysięcy, gdzie za nowy trzeba zapłacić kilka razy więcej. Ponadto mając swoją maszynę nie trzeba przejmować się warunkami atmosferycznymi, a zbiory zależą wyłącznie od nas, a nie od kombajnisty, na którego niekiedy trzeba czekać stosunkowo długo, ponieważ w sezonie ma on sporo pracy.

         Istnieje jeszcze kwestia dodatkowego dochodu. Mając swój kombajn, po pracy wykonanej we własnym gospodarstwie, istnieje możliwość uczestniczenia w żniwach w innych gospodarstwach rolnych.

         Jednak decydując się na używany sprzęt, jak kombajn przed jego zakupem należy skrupulatnie przeanalizować jego stan techniczny, by była to opłacalna i rozsądna inwestycja. Jeśli jednak budżet pozwala na zakup maszyny gorszej jakości, niż ta, którą pracę wykonuje lokalny kombajnista, a areał nie jest zbyt duży warto zastanowić się czy nie lepiej skorzystać z jego usług.Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)