Jak właściwie dbać o ciągnik ?
Napisane przezdnia  22-01-2016 13:13 22-01-2016 13:13 printer
Jak właściwie dbać o ciągnik ?

Jak właściwie dbać o ciągnik ?

            Dbanie o maszynę rolniczą, jaką jest ciągnik to nie tylko jego właściwa konserwacja, ale także właściwie użytkowanie. Zatem co robić, by maszyna funkcjonowała tak jak należy przez długie lata ?

 

 


            Właściwe użytkowanie ciągnika zaczyna się już w momencie jego zakupu. Producent dołącza do maszyny instrukcję obsługi, której warto przestrzegać, by wykonywana nim praca była bezpieczna i zgodna z zasadami.

            Użytkowanie ciągnika niezgodne z instrukcją to przede wszystkim narażenie się na niepotrzebne koszty- wynikające z konieczności naprawy uszkodzonych elementów. Instrukcja obsługi, wyraźnie określa jak użytkować maszynę, by nie dopuścić np. do jej przeciążenia. Niekiedy zdarza się tak, iż operator przecenia możliwości swojej maszyny użytkując osprzęt, który wymaga większej mocy.

            Istotnym elementem jest również konserwacja maszyny. Przeglądy techniczne pomogą niewątpliwie uniknąć kosztownych napraw, niwelując je już na wczesnym etapie. Ponadto niezmiernie ważne jest właściwe przechowywanie i czyszczenie maszyny, po to by jej żywotność była jak najdłuższa.

            Właściwe użytkowanie ciągnika sprawi, że jego eksploatacja będzie prawidłowa i ekonomiczna. Pomoże także uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z naprawami. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)