Rzepak idzie w górę
Napisane przezdnia  20-01-2016 06:06 20-01-2016 06:06 printer
» Produkcja zwierzęca » Rzepak idzie w górę
Rzepak idzie w górę

Rzepak idzie w górę

            Jedna z ostatnich sesji, była pierwszą gdzie rzepak zanotował minimalny wzrost. Jest to wzrost minimalny, ponieważ nie sięga nawet jednego euro.

 


            Na dzień 19 stycznia 2016 roku za jedną tonę rzepaku trzeba zapłacić 358 euro. W przeliczeniu na krajową walutę jest to około 1610 złotych za tonę. Jest to jednak zdecydowanie mniej niż za rzepak chcą płacić kupujący w kraju, a chcą ponieważ producentom z certyfikowanym rzepakiem wcale się nie spieszy.

            Za tonę rzepaku zakłady tłuszczowe oferują kwotę w wysokości od 1630 do 1650 złotych. Jest to o około 70 złotych więcej w porównaniu z grudniem ubiegłego roku, kiedy złoty miał stosunkowo wysoką siłę, a rzepak na świecie był droższy.

            Jeśli chodzi o przetwórców, są oni w stanie zapłacić od 1530 do 1560 złotych za tonę. Chętnych do podpisywania umów jest stosunkowo dużo, jak na początek nowego roku.

            Cena rzepaku w dużej mierze uwarunkowana jest od notowań ropy. A tu po uwolnieniu Irańskiego rynku ropy na paliwowym rynku spodziewane są spore przeceny. Rzepak przeznaczony na biopaliwa będzie musiał pójść torem ropy. Może się wóczas okazać, iż rzepak w tym roku będzie taniał. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)