Oszust w sieci sprzedawał ciągniki
Napisane przezdnia  20-01-2016 06:09 20-01-2016 06:09 printer
Oszust w sieci sprzedawał ciągniki

Oszust w sieci sprzedawał ciągniki

            Zakupy przez internet to niezwykle wygodna forma nabywania towarów. Jednak oszustów nie brakuje. Jednym z nich okazał się meżczyzna, który sprzedawał ciągniki rolnicze.

 


            Mężczyzna, który sprzedawał ciągniki rolnicze w sieci przedstawiał swoją firmę jako w pełni rzetelną. Ponadto oferował maszyny w bardzo przestępnych cenach, które miała trafiać wprost na podwórku klienta. Mężczyźnie w ten sposób udało się oszukać rolników niemal z całej Europy.

            Oszust aby uwiarygodnić swoją osobę podszył się pod pracownika jednej z firm, działającej od kilku lat na rynku. Mało tego, na portalach internetowych zamieszczał oferty zakupu maszyn rolniczych i ciągników.

            Rolnicy z całej Europy dawali się nabrać na fikcyjne oferty. Kiedy decydowali się na zakup maszyny i wpłacali zaliczki oszust znikał, a kontakt z nim kompletnie się urywał. Mężczyzna posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Jednak podawał w nich prawdziwe dane dotyczące jednej z firm rolniczych. Wystawiał na nią również faktury.

            Nabywanie towarów przez internet to wygodna forma zakupów. Jednak decydując się na nią należy zachować szczególną ostrożność. Niekiedy lepiej udać się do konkretnej firmy i porozmawiać z jej przedstawicielem osobiście, a także samodzielnie dopilnować wszelkich szczegółów. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)