Zmiany w przepisach środków ochrony roślin
Napisane przezdnia  19-01-2016 06:00 19-01-2016 06:00 printer
» Produkcja zwierzęca » Zmiany w przepisach środków ochrony roślin
Zmiany w przepisach środków ochrony roślin

Zmiany w przepisach środków ochrony roślin

            Środki ochrony roślin mają różną toksyczność. Te, które są bardzo toksyczne nie mogą zostać nabyte bez wcześniejszego przeszkolenia, które jest niezbędne po to by właściwie je przechowywać, transportować, a także stosować. Przepisy prawne regulują również nabycie nietoksycznych środków ochrony roślin. Niedawno uległy one zmianie, podchodząc do sprawy jeszcze bardziej restrykcyjnie.


            Środki ochrony roślin, które odznaczają się znikomą toksycznością, na których nabycie nie było wymagane wcześniejsze przeszkolenie jak, do tej pory mogły nabyć osoby, które ukończyły 18 rok życia. Jednak teraz został wprowadzony kolejny warunek. Jest nim opakowanie, które musi mieć specjalne oznaczenie świadczące o przeznaczeniu do stosowania przez osoby nieprofesjonalne.

            Zaostrzenie przepisów w tym zakresie oznacza, iż osoby, które nie ukończyły specjalnego przeszkolenia uprawniającego do nabycia środków toksycznych będą mogły nabyć nietoksyczne środki ochrony roślin tylko w małych opakowaniach. Nawet te substancje oznaczone jako nietoksyczne, w większych opakowaniach będą mogły być nabywane wyłącznie przez osoby profesjonalne.

            Taki stan rzeczy może oznaczać ponoszenie większych kosztów przez użytkowników nieprofesjonalnych, ponieważ wiadomo, że w większych opakowaniach jednostka danego produktu jest nieco tańsza. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)