Sadownicy w nowym sezonie
Napisane przezdnia  18-01-2016 07:00 18-01-2016 07:00 printer
» Produkcja zwierzęca » Sadownicy w nowym sezonie
Sadownicy w nowym sezonie

Sadownicy w nowym sezonie

            Ubiegły sezon dla sadowników był swego rodzaju sprawdzianem. Borykali się oni z wieloma przeciwnościami, jednak udało się wyjść z niego z całkiem dobrą perspektywą. Jaki będzie przyszły sezon ?

 

 


            O perspektywach na przyszły sezon ciężko jest mówić, ponieważ jest on uzależniony od wielu czynników. Bardzo ważnymi aspektami w sadownictwie jest światowa polityka, oraz pogoda. To one w bardzo dużym stopniu uzależniają ten rynek.

            Sadownictwo jest sektorem, który ma w sobie wielki potencjał. Produkowany towar jest dobrej jakości. Ponadto doceniają go konsumenci zarówno krajowi, jak i zagraniczni. Jednak sadownictwo to inwestycja wieloletnia, która wymaga nakładu pracy.

            Aby jednak potencjał sadownictwa mógł być wykorzystany muszą zostać stworzone komfortowe warunki. Mowa tu o opłacalnej produkcji, a także sprzedaży, a te nie są pewne. W ubiegłorocznym sezonie sadownicy zmagali się z suszą, która znacznie osłabiła opłacalność produkcji, oraz sprzedaży, a także z rosyjskim embargiem. Dlatego istotne jest, by znaleźć nowe kierunki zbytu. Sadownicy pokdładają nadzieje w krajach Azjatyckich, Koreii, Indii oraz Chinach. Obecnie Polskie jabłka eksportowane są do krajów Europy Zachodniej, Wschodniej, a także krajów Bałkańskich. Ponadto krajowe owoce eksportowane są do północnej części Afryki, Egiptu oraz Algierii. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)