Kim jest Rolnik-praca rolnika ???
Napisane przezdnia  26-01-2016 06:39 26-01-2016 06:39 printer
Kim jest Rolnik-praca rolnika ???

Kim jest Rolnik-praca rolnika ???

            Bycie rolnikiem w dzisiejszych czasach to wykonywanie wielu ról jednocześnie. Wynika to z konieczności zarządzania gospodrstwem samodzielenie. Zatem jakie zawody wykonuje rolnik i na czym polega jego wielozadaniowość ?


            Gospodarz podczas prac polowych używa wielu maszyn rolniczych. Staje się wówczas operatorem tych maszyn, który musi posiadać niezbędną wiedzę do właściwego zarządzania nimi. Ponadto jeśli jakaś z nich ulegnie awarii rolnik przybiera wówczas rolę mechanika, wykonując wiele napraw w swoim prywatnym garażu.

            Zajmując się uprawą, a także hodowlą zwierząt rolnik bardzo często przybiera rolę chemika, a także biologa. Aby uprawa i hodowla była prowadzona we właściwy sposób gospodarz musi posiadać konkretną wiedzę w zakresie np. nawożenia roślin, czy też weterynarii.

            Prowadząc swoje gospodarstwo rolnik to także swego rodzaju ekonomista. Aby nie popaść w tarapaty finansowe i osiągać zyski gospodarz musi skrupulatnie planować wydatki i inwestycji. Warto dodać, iż rolnictwo to niezwykle ryzykowny biznes, ponieważ wiele aspektów nie zależy od samego gospodarza.

            Oczywiście w całym ambarasie nie można zapomnieć o bardzo istotnej roli, jaką jest członek rodziny. Rolnik to także mąż, ojciec, głowa rodziny, który poza swoim gospodarstwem troszczy się o swoich najbliższych, oraz przekazuje swoje doświadczenie kolejnym pokoleniom. Przeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)