Docieranie nowego ciągnika. Czy to potrzeba ?
Napisane przezdnia  12-01-2016 06:13 12-01-2016 06:13 printer
Docieranie nowego ciągnika. Czy to potrzeba ?

Docieranie nowego ciągnika. Czy to potrzeba ?

            Wielu rolników pamięta jeszcze czasy, kiedy to nowo zakupione maszyny, czy też samochody wymagały tzw. dotarcia. Procedura ta miała wpłynąć na trwałość silnika. A jak jest dzisiaj ?

 


            Ciągniki rolnicze produkowane obecnie zdaniem producentów nie wymagają przechodzenia procedury docierania. Jednak pierwsze dni jej użytkowania niewątpliwie odznaczają się na trwałości silnika.

            Od momentu rozpoczęcia jego użytkowania warto by ciągnik był użytkowany przy obciążeniu silnika zbliżonym do warunków występujących przy pełnym obciążeniu, po osiągnięciu minimalnej temperatury. W pierwszych dniach nie należy również doprowadzać do nagłych przyspieszeń prędkości obrotowej silnika, a także pracy na biegu luzem.

            Istotnym elementem podczas rozpoczęcia użytkowania ciągnika ważne jest by podczas pierwszych 15 godzin często, z należytą ostrożnością włączać i wyłączać sprzęgło. Zapewni to właściwe ułożenie się tarczy.

            Ponadto ważny jest również poziom oleju w silniku. Nie można doprowadzić do tego by jego poziom był zbyt niski, ponieważ w pierwszych dniach użytkowania maszyny zużycie oleju jest większe.

 

Źródło: wywiad z gospodarzemPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 5/5 (100%) (1 ocena)