Bydło pod oceną-użytkowość mleczna...
Napisane przezdnia  12-01-2016 06:03 12-01-2016 06:03 printer
» Produkcja zwierzęca » Bydło pod oceną-użytkowość mleczna...
Bydło pod oceną-użytkowość mleczna...

Bydło pod oceną-użytkowość mleczna...

            Użytkowość mleczna to ocena posiadanego pogłowia w zakresie jego wydajności, sprawdzenia, jakości i ilości mleka, a także zawartości w nim białka, tłuszczu i laktozy.

 


            W teorii wydaje się być to prostą sprawą, jednak wymaga to stosunkowo dużej wiedzy. Z racji tego ocenę użytkowości mlecznej można powierzyć osobom wykwalifikowanym w tym kierunku. Warto wiedzieć, iż procesem tym zajmuje się Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Ocena użytkowości mlecznej odbywa się na podstawie jednakowych, sprawdzonych, a także porównywalnych metod.

            Korzyści, dla, których warto prowadzić ocenę użytkowości mlecznej jest wiele. Przede wszystkim hodowca ma pełny ogląd na temat wydajności mlecznej każdej z krów. Opracowywane dane są podzielone na różne układy. Dzięki prowadzeniu oceny użytkowości mlecznej gospodarz uzyskuje możliwość udziału w różnego rodzaju pokazach oraz wystawach. Ponadto za sprawą posiadania dokumentów potwierdzających genetyczny rodowód zwierząt hodowca jest w stanie uzyskać wyższą cenę podczas ich sprzedaży.

            Ocena użytkowości mlecznej jak widać niesie za sobą spore korzyści. Zatem może warto zainwestować w ten proces by jeszcze lepiej móc zarządzać swoim gospodarstwem. 

zdjęcie: EmilyPrzeczytaj również:
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Ranking
Oceny: 0/5 (0%) (0 ocen)